Hiçbir işlem olmadan, olduğundan daha hacimli ve kıvrık kirpikler elde etmeyi sağlayan bir uygulama, kirpik lifting.  

Kirpik lifting son yılların gözde güzellik sırları arasında yer alır. Bu uygulama sayesinde günün her saati uzun, bakımlı kirpikler ve etkileyici bakışlar elde edilir.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting, proteinler, argan yağı gibi doğal yağlar, vitaminler ve keratin içeren bir maskedir. Kirpiklere uygulanan bu maske, kirpikleri besler, güçlendirir, kirpikleri keratin bakımı yaparak daha hacimli olmasını sağlar.  Bu sayede daha uzun, kendiliğinden doğal kıvrımlı, daha sağlıklı ve güçlü kirpikler elde edilir. 

Kirpik lifting uygulaması sonunda kirpikler uygulama öncesine göre en az iki kat daha uzun ve hacimli görünür.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Lifting; kelime anlamı olarak kaldırma anlamına gelen bir sözcüktür. 

Kirpik lifting,  seyrek, hacimsiz, kıvrımları olmayan kirpikleri kökten uca güçlendiren ve besleyen bir uygulamadır.  Kirpik lifting için kullanılan maskenin içeriğinde tamamen doğal maddeler bulunur.

Lifting uygulamasına başlamadan önce kirpikleri yapıştırmak için göz altlarına steril patchler (göz altı pedi) yapıştırılır. Göz altı pedi olarak bilinen steril patchler kişiye özel ve sterildir. 

Üst kirpiklerin yapışması için de steril silikonlar  sabitlenir.  Ardından uygun bir cımbız yardımı ile alt ve üst kirpikler tek tek ve ayrı ayrı ped ve silikona sabitlenir ve kuruması beklenir. 

Bu işlem yapılırken kirpiklerin tek tek ve ayrık olmasına dikkat edilir. 

Sonraki işlem ise kirpik lifting için özel hazırlanan solüsyon, migro çubuklar  kullanılarak, kirpiklerin kıvrıklığı sağlanır. Solüsyon her kirpiğe eşit olarak dağıtılmalıdır. Birinci kat solüsyon uygulanır ve kuruması beklenir, sonra işlem tekrar edilir.

Sıra geldi kirpiklere renk vermeye.  Kirpiklerin kıvrıklığı sağlandıktan sonra renk verici solüsyon uygulanır. 

Son aşama ise keratin bakımıdır. Kirpiklere keratin bakımı yapılarak, kirpikler beslenir ve hacim kazandırılır.

Kirpiklere uygulanan lifting işlemi yaklaşık olarak bir  saat sürer, işlem süresi kişinin kirpik yapısı, kirpik sıklığı ve uzunluğuna göre değişebilir. Bu işlem mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcı?

Kirpik lifting uygulamasının kalıcılığı kişinin kullanması ve kirpik yapısına göre değişkenlik gösterir.  Kirpiklere uygulanan lifting işlemi ortalama olarak 7-9 hafta arası dayanır.

Kirpik Lifting Zararlı mı?

Kirpik lifting için kullanılan solüsyon doğal ürünlerdir, bu nedenle göz ve çevresine bir zararı olmaz. Ancak ‘merdiven altı’ olarak tabir edilen, işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan uygulama istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Kirpik lifting uygulaması uzman kişiler tarafından, steril ortamda ve güvenilir ürünler kullanarak yapılmalıdır.

Lifting Uygulanan  Kirpiğe Rimel Sürülür mü?

Kirpiklere uygulanan lifting aynı zamanda kirpiklerin rengini de koyulaştırır ve rimel sürülmüş etkisi yaratır. Ancak yine de rimel kullanmak isteyen kişiler liftingli kirpiğe rimel sürebilir.

Lifting uygulanan kirpiğe rimel sürmek isteyen kişiler, işlem yapıldıktan en az 12 saat sonra rimel kullanmalıdır.

Kirpik Perması ile Kirpik Lifting Arasında ki Fark Nedir?

Kirpik lifting için kullanılan solüsyon tamamen doğal ürünlerden oluşur. Bu nedenle sağlığa yönelik bir riski ve zararı yoktur. Lifting sayesinde kişi doğal etkileyici ve dikkat çekici görünüm elde edilir.

Ayrıca lifting uygulamasında bulunan keratin ve vitaminler sayesinde kirpikler beslenir, dökülmesi önlenir. 

Kirpik perması uygulamasında da amaç hacimli ve kıvrık kirpikler elde etmektir. Ancak kirpik perması için kullanılan ürünler kimyasal barındırır. 

Kimler Kirpik Lifting Yaptırabilir?

Kirpiklere uygulanan lifting işlemi son derece güvenilir bir uygulamadır. Doğal görünmeyi seven ancak kirpiklerim daha hacimli, kıvrık ve uzun görünsün diyen herkes lifting yaptırabilir.

Uzun kirpiğe sahip kişiler bu uygulama sayesinde daha hacimli, kıvrık kirpiklere sahip olacaktır.

Kısa ve seyrek kirpiğe sahip olan kişiler de bu işlemi gönül rahatlığıyla yaptırabilir, bu sayede kirpikler olduğundan en az iki kat daha uzun ve hacimli görünür.

Kirpikleri bazı işlemlerden zarar görmüş kişilere, kirpikleri dökülen kişilere, kirpik kıvrımı olmayan kişilere,  ince, seyrek kirpiğe sahip olan kişilere bu uygulama mucizeler yaratacaktır.

Hamilelikte Kirpik Lifting Yapılabilir mi?

Oldukça zararsız olan lifting uygulaması hamileliğin 4. ayından itibaren, kişinin kendi tercihi ile yapılabilir.

Kirpik Lifting Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Lifting uygulaması yapıldıktan sonra ilk 24 saat su değdirilmemelidir.
  • İlk 24 saat makyaj malzemeleri kullanılmamalıdır.
  • Yağ bazlı ürünler lifting ömrünü azaltabilir bu nedenle tavsiye edilmez.

0 Yorum

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapabilirsiniz..

Yorum yazın veya soru sorun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir