İnsanlar eski çağlardan beri kaşlarına şekil vererek bakışlarını, görünüşünü daha iyi yapmaya çalışır. Düşük, içe doğru kıvrık olan kaşlar kişiyi olduğundan daha farklı, daha sert yapıda gösterebilir.  Kaşların daha güzel şekilli olması için birçok yöntem kullanılır. Son yılların en gözde yöntemi kaş laminasyonu yaygın olarak tercih edilir  Kaş laminasyonu, kaşın formunu değiştirerek kişinin görünüşünü değiştirir, bakışlarını daha etkili kılar.

Kaş Laminasyonu Nedir? 

Kaş Laminasyonu, kaşın ana formunu değiştirerek yeni bir kaş yapısı oluşturulmasıdır. Kaş lifting, kaş botoksu olarak da bilinen bu yöntemde protein, keratin ve vitaminlerden oluşan, özel solüsyonlar kullanılır.

Bu işlem sayesinde aşağıya doğru düşük olan,  sert dokulu içten kıvrılan,  kısa ve oldukça gür formda olan kaşlar istenilen yapıya getirilir ve istenilen şekil verilir. 

Bu uygulama kaş botoksu olarak da bilinir. Ancak klasik botoks aksine işlem sırasında enjeksiyon kullanılmaz.

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Laminasyon öncesi kaş tamamen özel şampuan ile makyajdan  temizlenir. Ardından primer yardımıyla deri üzerindeki yağdan iyice arındırılır. 

Kaşların şekli belirlenir ve özel solüsyon kullanılarak kaşlar yapıştırılarak sabitlenir ve şekil verilir. Ardından laminasyon için özel hazırlanan solüsyonlar uygulanır ve bir süre beklenir. Ardından tercihe göre kaşlar boyanarak renk verilir.  Rengi verilen kaşlara, enjeksiyonsuz botoks uygulanır. Son olarak kaş alımı yapılarak laminasyon işlemi tamamlanır.

Kaş Laminasyonu Ne İşe Yarar?

  • Bazı kişilerin kaş simetrisi bozuk olur. Bu gibi sorunlar kaş laminasyon sayesinde çözülür.
  • Halk arasında ‘kaş küsmesi’ olarak bilinen, yanlış kaş alımı sonrası azalan kaşları yerine getirir.
  • Zor şekil alan, sert yapıdaki kaşlara şekil verir.
  • Aşağı doğru düşük kaşlara şekil verir.
  • Kaş botoksu olarak da bilinen bu işlem sayesinde kaşın yapısındaki tüm bağlar bağlanır ve güçlenir.
  • Kaş liftingi kaşların daha uzun süreli kalmasını sağlar.
  • Kaş lifting, kaş botoksu ya da laminasyon olarak bilinen bu işlem kaşlara istenilen rengi ve şekli sağlar.
  • Bu işlem kaşları besler, güçlü ve sağlıklı kılar.

Kaş Laminasyon Ne Kadar Sürer?

Her an baş döndüren, dolgun, göz alıcı kaşlara sahip olmak isteyen kişilerin gözde uygulaması olan laminasyon işlemi, ağrısız, sızısız ve güvenilir bir işlemdir. 

İşlem sonrası enjeksiyonsuz botoks yapılır. Bu nedenle kaş botoksu olarak da bilinir.

Kaşları kaldırarak şekil verildiği için kaş lifting olarak da adlandırılır.

Laminasyon işlemi ortalama olarak bir saat sürer. Bu süre kaş yapısına göre değişiklik gösterir.

Kaş Laminasyon Ne Kadar Kalıcı?

Laminasyon işlemi mutlaka uzman kişiler tarafından, hijyenik ortamda yapılmalıdır. Hangi ürünü kullandığı belli olmayan, merdiven altı denilen yerlerde bu işlem yapılmamalıdır.

Kaş laminasyonun yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır, kalıcılık süresi kişiden kişiye değişir.

Kaş Laminasyon Zararlı mı?

Kaş laminasyon uygulaması, protein, keratin ve vitaminlerden oluşan özel solüsyonların kaşa uygulanmasıdır. Bu uygulama kaşları besler, şekil ve renk verir. Küsen, sağlıksız kaşları güçlendirir.  Kaş laminasyon uygulaması son derece güvenilir ve zararsız bir işlemdir.

Kaş Silme 

Kaş silme işlemi, beğenilmeyen, yanlış yapılan kaş sonrası baş vurulan bir uygulamadır. 

Dövme tekniği ve kıl tekniği ile yanlış yapılan ya da renginin deforme olması sonucu kaş silme işlemi tercih edilir. Kıl tekniği ile yapılan kaşların silinmesi daha kolay olur. 

Kaş Silme Neden Yapılır?

Kaş silme işlemi; yapılan kaşın yeşile ya da gri renge dönmesi, kaşın yanlış tekniklerle yapılması, yapılan kaşın eşit olmaması yada kişinin kaşını beğenmemesi sonucu yapılır.

Kaş Silme Nasıl Yapılır?

Nitelikli, profesyonel bir güzellik merkezine yaptırılmayan kaşlar istenmeyen sonuçlar verebilir.

 İşin uzmanı olmayan kişilerin yaptığı kaşlar estetik durmaz, rengi atar veya deforme olur. Bazen iki kaş arasında  görünüm farkı olur. Tüm bu istenmeyen sonuçlar nedeniyle kaş silme uygulaması gerekir.

Kaş silmenin birkaç çeşidi vardır.  Kaş silme yöntemleri şunlardır:

Ten Boyası ile Kaş Silme

Bu yöntem aslında silme değil, kaşın üstünü kapatma yöntemidir. Ten rengi boya kullanılarak kaşın üzeri kalıcı makyaj ile kapatılır. Bu sayede doğal bir görünüm elde edilir.

Lazer Kaş Silme

Lazer kaş silme son derece kolay bir uygulamadır. İşlem yapılacak bölgeye anestezik krem sürülür ve uyuşturulur.  Sonrasında lazer kullanılarak sorunlu kaş silinir. Lazer kaş silme yöntemi ortalama olarak 20 dakika sürer. İşlem ağrısız ve acısızdır.

Kimyasal Solüsyon Kullanarak Kaş Silme

Bu işlem TCA ile kaş silme olarak da bilinir.  İşlem sırasında bazı kimyasal solüsyonlar kullanılır. Kullanılan solüsyon sayesinde sorunlu bölgenin derisi kendiliğinden dökülür. 

Kusturma Yöntemi

Kaş silme yöntemlerinden bir diğeri de kusturma yöntemdir.  Kusturma yönteminde  bazı kimyasal solüsyonlar kullanarak deriye işlemiş olan boya kusturulur. Bazen boya çok derine işlemiş olabilir. Bu gibi durumlarda kalıcı makyaj cihazı kullanılarak kusturma işlemi yapılır.

Kaş Silme İşlemi Kaç Dakika Sürer?

Kaş silme işleminin süresi uygulanan tekniğe, kaş kontürü yapılan boyanın cinsine göre değişir. Bazen 20 dakika süren silme işlemi bazen 45 dakika sürebilir.

Kaş Kontürü Kaç Seansta Silinir?

Silme işleminde kullanılan yöntem, kontör yapılan boyanın cinsine göre kaş silme seans sayısı değişir. Ortalama olarak 3 ila 6 seans arası silme işlemi yapılır.

Kaş Sildirme Kaç Günde İyileşir?

Kaş sildirme için kullanılan tekniklere göre iyileşme süreleri farklılık gösterir. Ancak hangi teknik olursa olsun en fazla bir hafta içinde işlem yapılan bölge iyileşir.

Kaş silme işlemi sonrası ilk iki gün kaşlara asla su değdirilmemeli, makyaj yapılmamalıdır.

0 Yorum

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapabilirsiniz..

Yorum yazın veya soru sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir