Merkezimiz sağlık bakanlığından onay almıştır ve tüm işlemler Dr. Betül Öztürk Günel kontrolünde yapılmaktadır.

Fiyat bilgisi veya detaylı bilgi için sağ alt tarafta bulunan telefon butonu ile veya whatsApp ile hemşire Şeydanur hanımdan bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Daima hem güzel hem de bakımlı görünmeyi herkes ister. İşte fırsat
Teknolojinin bizlere sağladığı faydalardan biri olan kalıcı makyajı siz de deneyin…
Daima güzel görünmek istemez misiniz? Bu artık rüya değil gerçek.

Kalıcı makyaj, sayesinde siz de her zaman güzel görünebilirsiniz. Kalıcı makyaj, micro pigment uygulamasıdır. Kalıcı makyajda kişiye özel tek kullanımlık steril iğneler kullanıldığı için son derece güvenilirdir. Kalıcı makyaj uygulamasını dövme işlemi ile karıştırmamak gerekir. Dövmeden en büyük farkı ciltteki kalıcılık süresidir. Kalıcı makyaj ürünleri bitkisel olduğu için zaman içerisinde yavaş yavaş ciltten silinerek kaybolur.

Kalıcı makyaj uygulamasında farklı teknikler kullanılır. En yaygın kullanılan teknikler; mikropigmentasyon dipliner, dudak renklendirme, pudralama ve microblading teknikleridir. 

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılır?

Dudak ve dudak içi renklendirme; Küçük dudakların dolgun gözükmesi, belirginleştirilmesi ve renklendirme.

Göz(Dipliner); Göz şeklinin ortaya çıkması ve biçimlendirilmesi kirpiklerin daha sık ve alımlı gözükmesi sağlanır.

Kaş; (Microblading /Pudralama);Altın oran ile yüze en uygun kaş şekli verilerek seyrek ve dökülen kaşların yerine şekil verilerek yepyeni bir kaş şekline sahip olmanız sağlanır, kaşlarınızın yoğunluğunu arttırabilir farklı bir ifadeye kavuşabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Kaş;

MİCROBLADİNG/3D KIL TEKNİĞİ;
Kaşlarımız, yüzümüzdeki ifadeyi belirler ve mimiklerimizi ortaya çıkarır. Bu yüzden güzelliğine dikkat eden her kadın kaşlarını önemser. Daha etkileyici bakışlara ve daha güzel bir ifadeye sahip olmak için kaşlarımızı yüzümüze uygun şekilde sürekli olarak almamız ve aralarındaki boşlukları kaş farı, kaş kalemi gibi makyaj malzemeleri ile doldurmamız gerekir. Ancak bunu sürekli yapmak hem oldukça zordur hem de uğraş gerektirir. Ayrıca yanlış uygulamalar, kaşların seyrekleşmesine ve dökülmesine sebep olabilir.
Son dönemin en trend makyaj uygulamalarından biri olan Microblading 3D kıl tekniği ise hayal ettiğiniz kaşlara hiç uğraşmadan kavuşmanızı sağlayabilir!
Microblading doğal kıl renginizle uyumlu kaşlarınızın tek tek çizilme işlemidir. Kaşların doğal yapısıyla uyumlu şekilde eklemeler yapılır. Sonuçta çok doğal ve gerçekçi görünen, dolgun, sağlıklı kaşlar ortaya çıkar.
Microblading 3D kıl tekniği ile elde edilen sonuçlar, cilt tipine bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama 6- 18 aya kadar kalıcıdır. Bu sürenin sonunda ise pigmentler cildinizi %90 oranında terk eder. Yani herhangi bir geri dönülemez etki söz konusu değildir.
Microblading 3D kıl tekniği uygulamasından önce altın oran kaş tasarımı yapılır, bununla birlikte uygulama esnasında kılın kendi rengi ve kıl yönü ile yapılan mikro atışlar sayesinde maksimum doğallık sağlanmaktadır.

 Kaşa yapılan kalıcı makyaj mutlaka işin uzmanı olan, güvenilir kişilere yapılmalıdır. Yanlış ellerde yapılan işlem sonucu kaş sildirme işlemi gerekebilir.


PUDRALAMA;
Pudralama kaş tekniği yani ombre shading en basit anlamda; kaşların noktalar ve gölgelendirmeler ile kalıcı makyaj cihazı eşliğinde doldurulmasıdır. Bu tekniğin ”gölgeleme tekniği” olarak da bilinmesinin sebebi, bu uygulama ile kaş başlangıcının daha doğal bir görünüme kavuşması ve kaş kuyruğu renginin zamanla açılması olarak açıklanabilir. Bu yöntem sık iğneleme yöntemi ile yapılan bir çeşit efekttir. Pudralama kaş tekniği sonrasında kaşlar sanki far sürülmüş gibi oldukça doğal bir görünüme kavuşur.
İşlem sırasında yüz ve kemik yapısı hesaba katılarak altın oran ölçümü yapıldığı için oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Bu teknikte dövme tekniğindeki gibi keskin bir görünüm ortaya çıkmaz. Kaş rengi ile oldukça uyumlu tonlar kullanılır ve kaşların işlem gördüğü çok zor fark edilir.
Pudralama tekniğinin kalıcılığı cilt tipi ve sosyal yaşama göre değişiklik gösterebilir yine de diğer kaş tekniklerine göre daha uzun süre dayanmaktadır. Kaş pudralama uygulamasının kalıcılık süresi ortalama 1,5 – 2,5 yıl arasında değişebilir.

Göze Kalıcı Makyaj;

Vücudun en hassas bölgelerinden biri gözlerdir.  Göze uygulanan kalıcı makyaj mutlaka işin uzmanı kişiler tarafından, steril ortamda yapılmalıdır.

KALICI DİPLİNER;
Kalıcı dipliner uygulaması kirpiklerin sık ve gür görünmesini sağlayan bir uygulamalıdır. Kalıcı dipliner uygulamasında kirpik dipleri birbirine bağlanır.  Doğal bir uygulamadır ve makyaj olduğu belli olmamaktadır.  Dipliner uygulaması göz kapağının bittiği, kirpiklerin başladığı yere uygulanmaktadır. Dipliner özel günlerinize şıklık katabileceği gibi gündelik olarak da kullanılabilmektedir. İşlem 1,5 – 2,5 yıl kalıcı olabilmektedir.

Kalıcı Dudak Makyajı;

Dudaklar, yüzdeki en dikkat çekici kısımlardan biridir. Bu nedenle her kadın dolgun, canlı ve sağlıklı görünen dudaklara sahip olmak ister. Belirgin ve düzgün bir dudak hattı, yüzdeki güzelliği muhteşem bir şekilde tamamlayabilir. Ancak dudaklarımız da zaman içerisinde yıpranıp deforme olabilmektedir.

DUDAK PİGMENTASYONU;

Dudak pigmentasyonu; yani kalıcı dudak renklendirme işlemi, kişinin tercihleri ve ihtiyacı doğrultusunda, dudaklara istenen rengi verebilen bir uygulamadır. Uygulamanın amacı zamanla solan ve doğal rengini kaybeden dudakları daha parlak bir görünüme kavuşturmaktır. Hatta bu sebeple dudak pigmentasyonu işlemi, dudak gençleştirme olarak da anılır. Çünkü uygulamanın ardından daha genç ve güzel dudaklara sahip olursunuz.
Dudak renklendirme işlemi yapılırken ilk adım, makyaj uzmanı ile renk skalasından rengi belirlemektir. Bu noktada sizin istekleriniz ve uzmanın görüşleri değerlendirmeli ve birlikte karar verilmelidir, sonrasında size uygun bir dudak tasarımı ortaya çıkarılır. Tasarım aşaması da bittikten sonra onayınız alınarak seçtiğiniz renk pigmentleri, steril ve kişiye özel kalıcı makyaj iğnesi ile dudağınıza uygulanır. İşlem yaklaşık 90 – 120 dakika kadar sürer. Cilt tipine ve bakım önerilerine bağlı olarak dudak renklendirme işleminin kalıcılığı 2- 3 yıl arasında değişiklik gösterebilir

Kalıcı Makyaj Acıtır mı?

Kalıcı makyaj işleminde, tercih edilen bölgeye çok ince uçlu iğneler yardımıyla boya pigmentinin işlenmesidir. İşlem sırasında uygulanan bölge krem yardımıyla uyuşturulur işlem arasında ara anestezide uygulanır dövme işleminin tersine işlem cildin 1. tabakası Epidermis ile cildin 2. tabakası olan Dermis cilt tabakalarının ortasında bulunan Bazal Mebran’a (Bağ Doku) uygulama yapılır. Kalıcı makyaj sırasında hissedilen acı kişiden kişiye, kişinin acı eşiğine göre değişir. Bazı kişiler hiç acı hissetmezken bazı kişiler çok az hissedebilir.

0 Yorum

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapabilirsiniz..

Yorum yazın veya soru sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir